Niezdrowe aluminium i teflon

Posted: 20 października 2012 in Ekologia na co dzień!, Sposób na zdrowie, zdrowa żywność
Tagi:

Rodzaje naczyń do zdrowego gotowania: porcelanowe, szklane i emaliowane!!!
Jest jeden rodzaj naczyń i sztućców, których pod żadnym po­zorem nie powinno się używać: aluminiowe. Zarówno do przecho­wywania jak i gotowania. Szczególnie należy unikać kontaktu alu­minium z warzywami, owocami i ziołami. Aluminium jest bar­dzo toksyczne. Badania wykazały, że niszczy jakość pożywienia, a w kontakcie z wieloma produktami spożywczymi jest wyraźnie toksyczne. Często może zupełnie zniszczyć właściwości lecznicze ziół. Potrafi nawet unicestwić działanie korzenia żeńszenia. W niektórych krajach zaprzestano wytwarzania z tego metalu czegokolwiek, co ma bezpośredni kontakt z żywnością. Gotowanie w naczyniach aluminiowych to w efekcie rozłożone w czasie spożywanie aluminium. Aluminium bardzo łatwo niszczy właściwości energetyczne i odżywcze ziół oraz osłabia energię życiową ciała. Również nie są wskazane naczynia teflonowe, ponieważ przegrzany teflon wydziela trujący tetrafluoroetylen.

Powinno się również unikać gotowania ziół w naczyniach żelaznych, natomiast zalecane są od najdawniejszych czasów naczynia porcela­nowe, szklane i emaliowane. Do gotowania (ale nie ziół) ewentualnie można stosować też stalowe (ale musi to być stal najwyższej jakości) i żeliwne (ale lepiej by były emaliowane). Do przygotowywania leczni­czych herbat ziołowych najlepsze jest szkło. Trzeba zapomnieć o aluminium!

Niewykluczone, ze właśnie nagminne stosowanie w Europie aluminiowych garnuszków do gotowania ziół było przyczyną malej sku­teczności tych lek6w naturalnych i w jakimś stopniu utorowało drogę silniejszym lekom chemicznym. Tymczasem warto wiedzieć, ze i leki ziołowe mogą mieć potężne działanie. Lekarze chińscy zapisują czasem duże ich dawki i stężenia (np. 150 g na jedną filiżankę herbaty!). Byśmy mogli stosować je bez obawy, winniśmy postawić bezbłędną diagnozę sięgającą rzeczywistych, głębokich przyczyn choroby. Leki naturalne będą wtedy działały z podobną mocą jak antybiotyki, a bez skutków ubocznych.

Źródło: „Chiny, kuchnia… tajemnice medycyny” wykłady Claude’a Diolosy

„Aluminium – o tym nie mówi się głośno” to tytuł książki Berta Ehgartnera – dyskusja w NTV

Dodaj komentarz